Щиро запрошую на свій сайт!

Відкритий урок з розвитку мовлення




                                                                                                    Клас: 3- Б

Тема :  Складання інструкції  « Як зробити рамку для фотографії »

Мета : вчити складати тексти – інструкції; розвивати зв’язне мовлення, мислення, збагачувати словниковий запас,  вміння давати відповіді, складати речення; виховувати культуру писемного мовлення, уважність, охайність.

 Обладнання : довіднички, презентація « Історія фоторамки», зошити, демонстраційний плакат.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

1) Вправа « На уроці завжди будь…»

ІІ. Актуалізація знань:

1) Вправа « Мікрофон » :

- Чому нас навчають уроки мовлення?

- Як слід говорити,висловлювати свої думки?

Висновок: -  То ж візьмемо всі ці умови до уваги і розпочнемо наш урок.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- Сьгодні ми будемовчитися складати один із видів текстів. Розшифруйте слово і ви дізнаєтесь,який саме текст  : Н І Р У Т Ц І О К Я ( ІНСТРУКЦІЯ )

ІV. Робота над мовним матіріалом.

1) Робота з « довідничками ».

- Пригадайте,що таке інструкція,вимоги до неї і які вони бувають. В цьому нам допоможе  «довідничок» і тадбичка на дошці.

2) Зв ‘язок з іншими предметами.

- Діти,на яких уроках  ми зустрічаємося з інструкціями?

3) Традиція нашого класу.

- Яка є в нашому класі чудова традиція? ( дарувати на день народження  фото рамку ).

- А який подарунок вважається найкращим? ( зроблений своїми руками ).

Висновок:   - То ж сьогодні ми складемо інструкцію, яка  навчить нас робити фото рамку своїми руками.

4) Із історіїї  фоторамки  ( доповідь учнів за підтримкою презентації ).

ФІзпауза « Сонечко»

5)  Складання інструкції  ( підр. с. 65 ):

- розгляд і обговорення малюнків;

- читання слів із « Довідки» :

аркуш        виріжте

середина    прикрасьте

накресліть    основа

 склеїти    рамка

 фотографія   прикріпіть    шнурок

-         Увага!  Нагадую про вимоги до інструкції!

6) Складання інструкції за малюнками і словами із «Довідки» ( усно ).

7) Запис інструкції у зошит ( «робота в парі» дозволяється).

Фізпауза для очей

8) Зачитування інструкціі ( ланцюжком )

9) « Хвилинка фантазії» :

- Діти,а кому б ви подарували і на яке свято свою фот рамку?

_ яке фото поставили б в неї?

10) Складання « Сенкану» :

Рамка

фото подарунок

корисна   потрібна  рукотворна

дарувати  виготовляти  складати

фото рамку – чудовий подарунок

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

1) Вправа « Доповни речення»:

- Цей урок мене навчив…..

- Мені сподобалось….

2) Оцінювання роботи учнів. 



Обновлен 21 фев 2017. Создан 19 фев 2017